Genel Kültür Güncel

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo dekorasyonu nasıl yapılır sorusunu cevaplamadan önce banyolarımız ile ilgili ufak bir detaydan yararlı olacaktır. Banyolar genelde evlerimizde en fazla ihmal ettiğimiz yerlerden bir tanesidir ve dekorasyon konusunda çok fazla çaba sarf etmeyiz. Fakat unutmamalıdır ki banyolarımız da modern ve şık bir dekorasyonu hak ediyor ve bizlerin hayatlarında oldukça önemli bir yer kaplıyor.

Modern dekorasyona sahip bir banyo ile sadelik ve şıklığı yakabiliriz. Banyolarımızda banyo dekorasyon ürünlerine yer vermemiz oldukça hoş bir çözümdür. Banyo dekorasyonlarımızı yaparken banyomuzun renksiz görüntüsünü çeşitli renklerde dekoratif ürünler ile giderebilir, banyolar için uygun bitki ve çiçekler ile renklendirebiliriz.

Şık bir görüntüsü olsun istediğimiz banyolarımız için ışıltılı, parlak ayna çerçeveleri ve dolap kulpları kullanabiliriz. Ayrıca banyolarımızda diğer odalarda olduğu gibi nemden etkilenmeyecek biçimde abajurlar kullanarak aydınlatmayı farklı bir noktaya taşıyabiliriz. Tabi bu noktada banyomuzun eski mi yoksa sıfırdan mı hazırlanacak olduğu büyük önem taşımaktadır. Eğer eski bir banyo ve banyo dolaplarına sahipseniz sizin için tavsiyemiz, bu dolapları canlı renkler ile boyatmanızdır. Bu canlı renkler banyonuza ekstra bir hava getirecektir. Ayrıca banyolar için tasarımcılar tarafından özenle hazırlanmış dekoratif şişeler veya havlu sepetli gibi ürünler oldukça şık bir banyonuz olmasını sağlayacaktır.

Banyo havlularımız için ferforje ve parlak metal sehpalardan faydalanabilir, banyo aydınlatmalarınızın yardımı ile banyonuzu son derece zarif bir hale getirebilirsiniz. Banyonuzda bulunduracağınız banyo setleri işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Sabunluk, askı gibi ürünleri set halinde kullanmanız banyonuz için oldukça modern bir dekorasyon sağlayacaktır. Ayrıca banyonuzda kullanacağınız duşakabin, jakuzi vb. ürünleri set halinde yaptırmanız da çok önemlidir. Dekorasyonda önemli olan tutarlılık durumunu bu setler ile sağlayabilirsiniz. Özellikler banyonuz için jakuzi, duşakabin ve robot duş vb. ürünleri parlak krom kaplama veya parlak altın kaplama seçmeniz banyonuzun şıklığını tamamlayacaktır.